Pokker

Ilmselt ei leidu ühtegi inimest, kes ei oleks midagi kuulnud mängust nimega pokker. Pokker on vaieldamatult üks populaarsemaid mänge läbi aegade, ja s... Loe edasi

vavada logo
1000€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
icecasino logo
1500€ Boonus
270 Tasuta keerutused
4/5
kikobet logo
100€ Boonus
- Tasuta keerutused
4/5
slotimo logo
1000€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
justbit logo
750€ Boonus
75 Tasuta keerutused
5/5
reload logo
300€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
vulkanbet logo
1000€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
vulkanvegas logo
1000€ Boonus
125 Tasuta keerutused
5/5
wazamba logo
500€ Boonus
200 Tasuta keerutused
5/5
Gift image Kas soovite erilist boonust?Jätke meile oma e-kiri! Hankige boonust

Mängu lihtsam eesmärk on kas võita, saades kätte tugevaima kombinatsiooni või proovida bluffides mängukaaslased lauast minema ajada suurest hirmust, et sul on kätte sattunud paremad kaardid, kui neil. Tugevaima kombinatsiooni saamiseks tuleb kombineerida kätte sattunud kaarte laual olevatega, et saada parim võimalik kooslus. See põhimõte on jäänud samaks läbi kõikide värvikirevate pokkerimängu variantide, seega seda teades saad igas erinevas pokkerimängus põhimõttest aru.

Online Pokkeri
+ Plussid Mäng käib päris inimeste vastu Turniiridel on võimalik väga kiiresti väga suuri summasid kätte saada Tegemist on oskuspõhise mänguga
- Miinused Vähene kogemus teeb võitmise keerulisemaks Ainult õnnest võitmiseks ei piisa Vale otsusega võib hetkega suuri summasid kaotada
Pokker


Mis teeb pokkerist põneva mängu?

Nagu eelnevalt juba mainitud, on pokkeri näol tegemist ühe kaugelt populaarseima mänguga ajaloos, ning seda kõigi mängude hulgas, mitte vaid kaardimängude seas. Sellest hoolimata leidub tegelikult ka hulgaliselt teisi kaardimänge, seega võite avastada end küsimast, et mis teeb just pokkerimängu niivõrd haaravaks ja põnevaks, et teised mängud selle selja taha jäävad?

Esimene aspekt, mille poolest pokker tunduvalt teistel tüüpilistel hasartmängudel eest tormab, on see, pokkeri mängus pead ise oma peaga väga aktiivselt mängust osa võtma ning seda iga mäng. See tähendab, et sa pead pidevalt kaaluma oma võimalikke kombinatsioone, ette arvestama, millised on võimalikud lauda lisatavad kaardid, mis kaart vastastel käes on ning kas on õige hetk kaasa mängida või peaks sellest ringist loobuma. See kõik hoiab sind väga aktiivselt mängus sees ning hoiab ühtlasi laes nii adrenaliini kui ka põnevuse, mis taas mängima kutsub ning mängud igapäevaselt lõbusana hoiavad.

Lisaks on pokkerid väga värvikirevad mängud oma variatsioonide poolest. Pokkeril on selliseid variante nagu Texas Hold’em, Omaha High, Omaha Low, Seven Card Stud ja veel palju muud. See lisaelement, mille selline variantide valik annab, on väga paljudele mänguhuvilistele atraktiivne, kuna ühelt poolt on igaühel oma lemmikmängud ning seega saab igaüks endale sobivaima mänguvariandi valida. Teisalt on mängu põhireeglid samad, seega, kui üks mängu variant on veidi ära tüüdanud või igavaks muutunud saad teise variatsiooniga koheselt oma igapäeva meelelahutusse värskust ning vaheldust tuua, valides uued mängud.

Lisaks on muidugi populaarsust tõstnud see, et tegemist ei ole ainult hasartmänguga, mida pimedates kasiinosaalides või online kasiino keskkonnas mängida, vaid pokkerit mängitakse igal ajal ja igal pool. See tähendab, et seda saad ajaviiteks mängida ka perega piknikul või sõpradega reede õhtut veetes, koduseks mängimiseks müüakse isegi eraldi komplekte mis sisaldab nii mängukaarte kui ka žetoone. See tähendab, et mängima ei pea alati raha peale vaid ka omaks lõbuks ning see muudab pokkeri niivõrd universaalseks mänguks, et selle populaarsus on lausa iseenesest mõistetav.

Pokkeri ajalugu

Pokkeri päris esmane ilmumine on jäänud pisut häguseks ning täpset pidepunkti sellele on keeruline leida. Üldiselt leitakse, et kaardimäng sai alguse 19. sajandi algusaastatel, mil üle maailma aktiivselt reisiti ning tänu sellele segunesid ka Euroopas ja Aasias tuntud erinevad kaardipakid. Sellest kombinatsioonist jäi meile kätte tänapäevaks tuntud klassikaline kaardipakk. 19. sajandi alguses toodi merereisidelt enda kaardid koos erinevate mängude variatsioonidega Ameerikasse, täpsemalt Prantsusmaa võimu all olevasse New Orleansi, kust pokker kui mäng ka alguse sai.

Sealt alates kuni 20. sajandi keskpaigani muutus mäng aina populaarsemaks ning sellest loodi palju variatsioone, millest enamus on ka tänapäeval veel kasutuses. Pokkeri kiire tuntuse kasv oli ehk pisut üllatav, kuna USAs tervikuna olid hasartmängud tol ajal rangelt keelatud.

1931. aasta märtsis legaliseeriti Nevada osariigis aga hasartmängud ning sellest ajast kasvas ka seal asuva Las Vegase menukus ja üldine mõju hasartmängude maailmale. Seal asuti kiirelt kasiinosid rajama ning nagu me teame, see trend ei kadunud kuskile. Tänaseks päevaks on pokker legaalne pea kogu maailmas, hoolimata erinevatest piirangutest hasartmängudele, nagu näiteks vanuse alampiir.

Pokkerimängu voog

Pokkerimängu voog

Tüüpiline pokkerimängu näidis on Texas hold’em, kui kõige populaarsem variatsioon pokkeri mängudest. Isegi kõik suuremad ülemaailmsed pokkeriturniirid mängitakse justnimelt Texas Hold’em variatsioonis, seega pole ime, et just see variant on näidiste tegemisel number üks. Teeme lühiülevaate, milline on ühe tüüpilise pokkeri mänguvoog:

1. Kaartide jagamine

Iga mänguring algab alati kaartide jagamisega. Igale mängijale jagatakse tüüpiliselt kätte korraga kaks kaarti, millega saab ta ringi lõpus kombinatsioone luua, seega on iga kaart mängus väärtuslik ning võib määrata võitja.

2. Pimepanused

Pokkerimängus on alati laual diilerinupp, mis peale iga mänguringi ühe mängija võrra edasi vasakule liigub. Need kaks mängijat, kes diilerinupust kohe vasakul istuvad peavad lauas määratud summa raames kohese pimepanuse lauale asetama, reeglina peab esimene neist panustama kogu lauas määratud summa ning teine mängija sellest vaid pool, teiste mängijate poolt pole panuseid kohe vaja teha, vaid nad saavad enne kaardid üle vaadata.

3. Esimene panuste ring

Kui kaardid on kätte jagatud ja pimepanused asetatud, on aeg ülejäänud laual otsustada vaid käes oleva kahe kaardi põhjal, kas kaasa panustada ja mänguga jätkata või kohe loobuda. Kui tunned end eriti julgelt või sul on head kaardid kätte sattunud, näiteks kaks ässa, siis teoreetiliselt on võimalik ka all in mängu panna, kuid tõenäoliselt ei tule keegi teine sellega kohe kaasa.

4. Flop

Esimeste panuste järel jagab diiler kätte avatuna esimesed kolm kaarti. Selle põhjal saavad mängijad analüüsida oma võimalikke kaardikombinatsioone või ennustada teiste omi.

5. Teine panuste ring

Kaardid juba veidi selgemad, on aeg uuteks panusteks. Kui esimene mängija hoiab ning ei panusta lisaks, võivad teised teda järgida ning sama teha. Kui aga üks mängija panuseid tõstab, peavad teised otsustama, kas minna panuse tõusuga kaasa ja mängus püsida või selleks mänguks käes olevatest kaartidest loobuda.

6. Turn

Seejärel lisab diiler lauale veel ühe kaardi. Taas on mängijatel võimalus oma võimalikke kombinatsioone vaadata ning selle järgi oma strateegia ümber mõelda.

7. Kolmas panuste ring

Taas on võimalik mängijatel kas kaarte hoida või panuseid tõsta ja sellega siis kas kaasa minna või mängust loobuda.

8. River

Diiler jagab viienda, ühtlasi viimase, kaardi lauale. Nüüd on igal mängijal selge, kui hea kombinatsioon tal endal käes on, jääb veel küsimärgi alla, milline seis on kaasmängijatel.

9. Neljas panuste ring

Käes on viimane võimalus panuseid asetada. Need, kes on oma võidus väga kindlad, tõstavad reeglina panuseid, need kellel on aga kehv käsi kas loobuvad kohe või proovivad õnne peale välja minna, juhuks kui vastane bluffib. On ka variant bluffida, ehk teades, et endal on nõrk käsi, siiski panuseid tõsta ja üritada vastane sellega mängust välja hirmutada ning seeläbi võita.

10 Kaartide showdown

Nüüd on jäänud veel ainult kaartide avalikustamine ehk showdown. Kõik mängijad, välja arvatud need, kes mängu kestel juba alla andsid, asetavad oma kaks kaarti avatuna lauale ning selgub see, kellel on tugevaim käsi. Kui kahel mängijal on võrdselt sama tugev võidukäsi, siis jagatakse võidusumma pooleks.

Kõige populaarsemad pokkeritüübid

Nagu juba mainitud on pokker eriti atraktiivne mäng just seetõttu, et selles mängus leidub tohutult palju erinevaid variatsioone, mille vahel valida. Kuna see valik on aga üpriski kirju ning enamik pokkerimänguga algust tegevad inimesed ei tee neil vahet, siis teeme valiku lihtsustamiseks ja sujuvaks mängu alustamiseks kõige populaarsematest variantidest põgusa ülevaate.


Texas Hold'em

Texas Hold'em

Texas Hol’emi näol on absoluutselt tegemist kõige populaarsema live pokkeri variandiga üle maailma. Selles pokkeri variatsioonis jagatakse alati igale mängijale kätte kaks kaarti, mis on mõeldud ainult tema silmadele, ning mängu jooksul lisab diiler lauale veel viis täiendavat kaarti kolmes voorus, esialgu kolm kaarti korraga lauale ning seejärel ülejäänud kaks ühekaupa eri voorudes. Mängu võidab tugevaim kaardikombinatsioon.

Omaha

Ka Omaha on üks populaarsemaid live pokkeri variante, mida mängida. Sisuliselt on tegemist täpselt samasuguse mänguga nagu Texas Hold’em, kuid selle olulise vahega, et kahe kaardi asemel jagatakse sulle mängu alguses hoopis neli. Kuigi see annab rohkem võimalusi kombinatsioonide loomiseks, on siin võtmefaktoriks see, et kui Texas Hold’emis võid sa kasutada vaid ühte käesolevat kaarti ja nelja laual olevat, siis Omaha mängus on kohustuslik kasutada vähemalt kahte käesolevat kaarti. See tähendab, et kui laual on kena rida, millest on vaid üks lüli puudu ja sul juhtub see käes olema, siis sellest hoolimata sa ei saa seda kasutada, kuna sa pead käest kasutama minimaalselt kahte kaarti ning sellega ei tuleks enam kuidagi rida kokku.

Seven Card Stud

See mänguvariant on eelnevatest aga hoopis erinev, ja seda just jagatavate kaartide osas. Kuigi võidukombinatsioonid jäävad samaks, ei jagata siin vaid lihtsalt 2-4 kaarti kätte ega panda ülejäänuid lauale, vaid esmalt antakse mängijale kaks kinnist ja üks lahtine kaart, seejärel lisatakse üks lahtine kaart kolm ringi järjest ning viimaseks kaardiks taas üks kinnine. See teeb kokku seitse kaarti ning iga ringi vahel on panustamise voor. Nagu ikka võidab parim kominatsioon.

Razz

Razz ehk tuntud ka kui Seven Card Stud Low, on selline live pokkeri variatsioon, kus mängijatele jagatakse kokku seitse kaarti ning eesmärk võitmiseks on kätte saada viiest võimalikust madalast kaardist koosnev kombinatsioon. Sealhulgas loetakse kõige madalamaks kaardiks ässa. Siin tasub tähele panna, et antud mängus maste ei arvestata, välja arvatud juhul, kui kaardid viiki jäävad. Sellisel juhul tuvastatakse parim käsi ka mastide abil.

Hiina pokker

Hiina pokkeris jagatakse kogu kaardipakk nelja mängija vahel, seega saab igaüks kokku kolmteist kaarti. Kui mängus on vähem mängijaid siis jäetakse vastavalt sellele jagatud kaarte kõrvale. Käes olevad kaardid jagatakse mängijate poolt kolmeks, kaks viiest kaardist koosnevat kätt ja üks kolmes kaardist koosnev pakk. Ülemine rida on nõrgem, keskmine sellest veidi tugevam ja kõige ülemine peab olema tugevaim käsi. Seejärel võrreldakse kombineeritud käsi ja leitakse võitja.

Videopokker

Videopokker võib iseenesest olla ükskõik milline eelnevalt nimetatud pokkerimängudest, kuid selle olulise vahega, et mängitakse fikseeritud võiduvõimalustega ning videoformaadis. Põhimõtteliselt on tegemist pokkeri mänguautomaadiga. Siinpuhul rakendub Eestis lisaks tavapärastele oskustele ka RTP ning videopokkeris ei ole näiteks võimalik bluffida, kuna automaati pole võimalik tunnetada ega manipuleerida. Enim populaarsed variandid videopokkeris on Jacks Or Better, kus vajad minimaalselt soldateid, et võita, ning Deuces Wild, kus kaks kaarti on justkui jokkerid, mille väärtus muutub vastavalt vajadusele ning kui õnnestub üks neist kätte saada, võib see oluliselt aidata kombinatsioonide moodustamisel.

Muud tüüpi pokkerimängud

Pokkeril leidub Eestis veel lisaks väga palju variatsioone, mis ei ole lihtsalt niivõrd tuntud ja populaarsed kui eespool nimetatud versioonid. Siia hulka kuuluvad näiteks Lowball, High-Low Split ja High Chicago ning Low Chicago. Üldiselt on Eestis live pokker kordades populaarsem, kui video pokker.

Online pokkerimängu variandid

Lisaks sellele, et pokkerimängus endas leidub lõpmatult palju erinevaid variante sellega aja veetmiseks, on online versioonis live pokker veelgi värvikirevam. Nimelt ei ole siin ka ainult ühte moodust mängimiseks, vaid ka selle osas on mitu erinevat valikut, hoolimata sellest, millist live pokkerit konkreetselt mängima asutakse.

Sit n Go

Sit n Go tähistab sellist tüüpi pokkeriturniiri, mis ei ole konkreetselt paika pandud. See tähendab, et turniiril ei ole kindlaksmääratud algusaega vaid mäng algab kohe, kui piisav number mängijaid on lauaga liitunud. See annab suurepärase võimaluse turniirist osa võtta täpselt siis, kui endal tahtmine tuleb, mitte ei pea kindlat algust teadma ja planeerima.

Cash Game

See mänguversioon on olemuselt lihtne – vahet pole, millist pokkerimängu mängid, sa teed seda žetoonide asemel päris raha peale. Sellisel juhul ei ole mängudel reeglina konkreetset algusaega, kuid lauas võib olla määratud miinimumsumma alla mille liituda ei saa. Reeglina saab panustada täpselt nii palju kui sul raha on, kui lauas just limiite paika pole pandud.

Edasikerimine

Edasikerimine on versioon mängus, mis on justkui tavaline Texas Hold’em, kuid kiirendatud versioon. See tähendab, et kui sa otsustad oma käesolevate kaartidega passida, siis selle asemel, et seal oodata ja pealt vaadata, kuidas teised mängivad, suunatakse sind automaatselt kohe teise lauda, kus saad kohe uued kaardid ja taas mängima asuda.Keerutused ehk Spin n Go

See on versioon videopokkerist, kus kaarte jagatakse kolme kaupa, nagu klassikalisel mänguautomaadil on kolm slotti. See mäng toimib pigem õnne kui oskuste põhiselt.

Pokkeri kombinatsioonid

Nagu juba korduvalt mainitud on, võidab live pokkeris just tugevaim käsi ehk parim kombinatsioon. Erinevaid variante kombinatsioonide loomiseks on mitmeid, ning selleks, et live pokkeris ka võita on just see esimene asi, mis endale selgeks tuleb teha. Kui ei ole aimu millised kombinatsioonid on tugevamad ning kuidas neid luuakse, siis ei ole ka piisavalt teadmisi, et kaarte valida ja mängus panustada, ühesõnaga puudub kogu arusaam sellest, mis seisus sa mängus oled. Neist tugev arusaam samas ei näita, et tegemist oleks alati kindla võiduga, seega on siiki live mängudes ka killukest õnne vaja.

Kuninglik mastirida, ehk royal flush on kõrgeim kaartide kombinatsioon, mis on üldse võimalik pokkerimängus kokku saada. See on kombinatsioon viiest järjestikkusest kaardist nii, et nad on kõik ühte masti ja ühtlasi ka kõige kõrgem võimalik rida, ehk siis ühte masti äss, kuningas. emand. soldat ning kümme. Kui selline kombinatsioon õnnestub kokku saada, on antud mängus võit kindel, kuid ära näita seda mängus kohe välja - sul on ka teiste mängu jätkamist vaja, et mängust võidu abil parem saak saada.

Mastirida on samuti kombinatsioon viiest järjestikusest kaardist, mis peavad ka kõik ühte masti olema, kuid ei ole kõrgeim kombinatsioon, ehk siis rida võib alata kas üheksast või kuuest, peaasi, et kõik kaardid on ühte masti. Kui kahel mängijal õnnestub sama mastirida kokku saada, võidab kõrgemate kaartidega kombinatsioon.

Nelik on oma olemuselt lihtne kombinatsioon. See tähendab, et mängijal on õnnestunud kokku saada neli sama tugevusega kaarti, näiteks neli emandat. Kui kahel mängijal on õnnestunud nelik kokku saada, siis võidab kõrgem nelik.

Täismaja on kombinatsioon mis koosneb paarist ja kolmikust, ehk mängija saab kokku kaks samasugust kaarti ning kolm teist, kuid samasugust kaarti samaaegselt.

Rida moodustub lihtsalt viiest järjestikusest kaardist juhul, kui nad ei ole ühte masti. Kui kahel mängijal õnnestub rida kokku saada siis tugevaim käsi on kõrgem rida. Kõige kõrgem rida on äss, kuningas, emand, soldat ja kümme, kuid kui nad on eraldi masti on tegemist lihtsalt reaga, mitte kuningliku reaga.

Kolmik moodustub juhul, kui mängija saab kokku kolm sama tugevusega kaarti, näiteks kolm üheksat.

Kaks paari moodustub kahest paarist sama tugevatest kaartidest, näiteks kui käes on kaks kümmet ja kaks kuningat.

Üks paar on mängijal koos juhul, kui tal õnnestub kõikidest kaartidest moodustada vaid üks paar.

Kõrge kaart on tulemuseks juhul, kui mängijal ei ole käes ühtegi kombinatsiooni. Kui mängu jääb näiteks kaks mängijat ja kummalgil neist ei ole ühtegi kombinatsiooni koos, siis loetakse võitjaks see, kellel on käes kõrgeim kaart.

Pokkeriennustused

Check ehk passimine, on käik mida tehakse panuste ringil juhul, kui eelnevatest mängijatest ei ole keegi panuseid tõstnud ja sa ei soovi seda ka ise teha. See tähendabki sisuliselt panustamisest passimist.

Fold ehk loobumine on võte mida kasutatakse juhul, kui ei soovita mängu jätkata näiteks kehvade kaartide tõttu või juhul kui panused aetakse nii kõrgeks, et ei soovi ise sama suurele summale kaasa panustada kartusest mäng kaotada.

Bet ehk panustamine on panuste tõstmine enda mängukorra ajal. Panuseid saab tõsta kuni selle summani, mis parasjagu käes on. Kui keegi teine panusega kaasa ei tule on mäng läbi ja laual varasemast olevad panused sinu jagu.

Call ehk panusele vastamine toimub juhul, kui eelnev mängija panustab lisaks. See tähendab, et vastad tema panusele sama panusega, kuid ei tõsta seda suuremaks kui tema määras.

Raise ehk tõstmine on sisuliselt sama nagu vastamine, ehk vastad eelneva mängija panusele, kuid sellisel juhul ei vasta sa sama summaga, vaid tõstad panuseid veelgi.

All-in on panus, mille puhul panustad oma kogupangale, ehk kaotuse korral jäävad sulle mängu tühjad pihud ja mäng on sinu jaoks selleks korraks läbi. Juhul, kui lauas on mängijaid, kes soovivad sellele vastata, kuid neil on rohkem raha, siis nad panustavad kokku samas summas nagu sinu kogupank on. Kui kellegil on aga vähem raha, saab ta ikka vastata, kuid peab samuti all-in panuse tegema.

Internetipokkeri boonused

Nagu igas kasiinos, on ka live pokkerit pakkuvates keskkondades värvikalt erinevaid boonuseid reeglina alati pakkumisel. Seal on aga teatud boonuste tüübid, mida saab reeglina just pokkeri mängimisel kasutada, kuna tasuta spinnidest siinkohal reeglina palju kasu ei ole.

Online Pokker Boonused

Tervitusboonus

Tervituseks antav boonus on reeglina suunatud just uute mängijate ligi meelitamisele, kuna seda makstakse välja vaid uue konto loonud mängijatele. Tavapäraselt on tervitusboonus küll tasuta spinnides, millest pokkerilauas kasu ei ole, kuid mõningad live pokkerit pakkuvad kasiinod pakuvad tervituseks ka tasuta mänguraha kas sissemaksele lisaks või lausa sissemakset nõudmata, ning seda raha saab ka kasiinolauas kasutada.

Cashback boonus

Cashback ehk raha tagasi boonus on pokkerisõbrale eriti kasulik pakkumine. See on tihtipeale lojaalsusprogrammides, kuid osad kasiinod pakuvad seda ka uutele tulijatele ning sisuliselt tähendab see seda, et teatud protsendi oma panustest saad sa järgmisel päeval tasuta kasiinorahana tagasi oma kontole ja saad selle eest taas panuseid teha. See aitab kaotatud summasid leevendada, kuna ka nendest panustest, millest ilma jäid, saad vähemalt protsendi tagasi.

Lojaalsusprogrammi boonus

Lojaalsusprogrammid on erinevalt üles ehitatud, kuid alati eesmärgiga olemasolevat klienti hoida ehk premeerida lojaalsust. Tavaliselt on selle raames pakkumisel eelnevalt mainitud cashback boonus või siis sissemaksete boonus. Ainult esmasele sissemaksele protsendi peale andmine tasuta mängurahas loetakse tervitusboonuse alla, kuid osad kasiinod pakuvad lisaks võimalust saada lojaalsusprogrammi raames teatud protsendi lisaks kas igale sissemaksele või teatud hetkest teatud sissemaksetele.

Muud boonused

Muidugi on teatud juhtudel kasiinodes ka näiteks pakutavad tasuta spinnid pokkeris täiesti kasutatavad, teatud videopokkeri mängudes näiteks. Alati tasub kõiki võimalike boonuseid lähemalt uurida ning muidugi tutvuda ka reeglitega ja kirevaid boonuspakkumisi nähes alati meeles pidada, et tegemist on hasartmängu reklaamiga ning hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.

Internetipokkeri strateegiad ja näpunäited

Nagu eelnevalt mainitud, on pokker väga tugevalt just oskuspõhine mäng, mitte puhtalt õnnemäng, seega on ilmselge, et lisaks kombinatsioonide tundmisele tuleb siin kõvasti kasuks ka veidi strateegilisi teadmisi omada, seega tuleb igati kasuks enne mängimist veidi aega panustada just pokkeri kombinatsioonide ja strateegiaga rohkem süvitsi tutvumiseks, et neid korralikult mõista.

Mõistke täielikult kombinatsioone

Eelnevalt välja toodud võimalikud kombinatsioonid, mida võib mängus kokku saada, ei ole iseenesest midagi keerulist seega kombod ise jäävad suhteliselt kergelt meelde. Küll aga nõuab veidi süvenemist täpsem arusaamine, millised kombinatsioonid on tugevamad kui teised ning millises seisus sa võrreldes võimalike variantidega mängus oled. Näiteks juhul, kui laual on maas kolm emandat võid küll esmapilgul rõõmu tunda, kui oled maja kokku saanud, kuid parema arusaama juures mõistad, et kui kellegil vaid üksainus emand käes on, on tal nelik peos ja tema võidab igal juhul sinu kombinatsiooni.

Mängi agressiivset

Reeglina soovitatakse mängida pigem veidi agressiivselt. See võib nii mõnelgil juhul vastaseid ehk kaasmängijaid veidi hirmutada ning meelitada neid kas mängust loobuma või ettevaatlikumalt mängima ning sinule tuleb see mängus igal juhul kasuks.

Bluff

Tegemist on ilmselt kõige tuntuma pokkerimängus kasutatava strateegilise võttega, millest on igaüks midagi kuulnud. Bluffimine on võte, kus üritatakse kehakeele ja näoilmega ning ka strateegiliste käikudega jätta kaasmängijatele mulje, et käes on oluliselt tugevam kombinatsioon kui tegelikult on. Kuigi sellisel juhul ei pruugi käes üldse midagi olla, võib sellise mulje jätmine sarnaselt agressiivse mänguga manipuleerida kaasmängijaid rutakamaid otsuseid tegema või mängust loobuma, et võit endale saada.

Muud strateegiad

Kokkuvõttes on erinevaid pokkerimängu strateegiaid tohutult, alustades aeglaselt mängimisest kuni süstemaatilise panustamiseni, kuid neid kasutades tuleks alati meeles pidada kahte tõsiasja. Esiteks ei tasu unustada, et kuni lauas on ka teisi mängijaid, võivad nad sinu vastu erinevaid strateegiaid kasutada ning teiseks tasub meelde jätta kuldreegel, et tavaliselt tuleb suurem osa võiduraha vaid 10% mängijate panustest.

Tasuta pokker

Tasuta Pokker

Kuni oled pokkerimänguga alles tutvust tegemas, siis enne, kui oma pärisraha mängu paned tasub kindlasti kätt harjutada tasuta pokkeri mängudes. Selliseid variante leiab tohutult palju nii kasiinodest kui ka tavalistest mänguportaalidest. Reeglina pakuvad atraktiivsete boonuspakettidega kasiinod ka tervituseks tasuta mänguraha, millega saad samuti pokkeri mängimisega tasuta tutvust teha, kuid selle meetodi kasutamisel ei tasu unustada, et tegemist on hasartmängu reklaamiga ning hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Sellisel viisil tasuta raha jagamise eesmärk on sind just sinna mängima meelitamine ning sellega võivad kaasneda ka teatud tingimused, seega tasub kindlasti tutvuda ka reeglitega ja olla tähelepanelik.

Mobiilne pokker

Tänapäeval kui kasutajasõbralikuse esimeseks mõõdupuuks on mobiilne mugavus, pakuvad head mobiilset keskkonda pea kõik online kasiino keskkonnad ja seda muidugi ka pokkeri mängimiseks. Sellest tasub võimalusel maksimumi võtta, kuna pokkerit nautida ja erinevaid strateegiaid katsetada on oluliselt lihtsam ja mugavam otse oma mobiiltelefonist. Seda saad teha vabalt valitud ajal ja mis tahes kohas sa ka ei viibiks ning muidugi annab see ka võimaluse teha nii pikki turniire oma kodu mugavuses kui ka kiireid lühikesi mänge ajaviiteks näiteks bussi oodates. Reeglina toetavad kasiinode mobiiliversioonid nii Androidi kui ka iOS'i.

Author image
autor
Ana Jaansalu E-post

Ma olen kirjutamisega tegelenud tänaseks juba 11 aastat ja viimased paar aastad olen spetsialiseerunud iGamingu sisule, sest see on lihtsalt väga põnev teema, millest kirjutada – igas mängus või mängusaidis on alati miskit uut. Mulle meeldib erinevaid saite testida ja tõeliselt hinnata, mida neil pakkuda on ja kui kliendisõbralik konkreetne leht on, sest hea hasartmängusaidi külastamise peamine põhjus on alati just meelelahutus ja võimalus end muretult tunda.