Mänguautomaadid

Kasiinomängud üldiselt on olnud juba pikemat aega ülemaailmselt kasvav trend. Kuigi ajaga on kasiinode maastikul muutunud nii mõndagi, näiteks liikumi... Loe edasi

vavada logo
1000€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
icecasino logo
1500€ Boonus
270 Tasuta keerutused
4/5
kikobet logo
100€ Boonus
- Tasuta keerutused
4/5
slotimo logo
1000€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
justbit logo
750€ Boonus
75 Tasuta keerutused
5/5
reload logo
300€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
vulkanbet logo
1000€ Boonus
100 Tasuta keerutused
5/5
vulkanvegas logo
1000€ Boonus
125 Tasuta keerutused
5/5
wazamba logo
500€ Boonus
200 Tasuta keerutused
5/5
Gift image Kas soovite erilist boonust?Jätke meile oma e-kiri! Hankige boonust


Mänguautomaadid

Miks inimesed armastavad mänguautomaate

Igal hasartmängu huvilisel on reeglina omad eelistused paigas, seda nii online kasiinode kui ka mänguvaliku osas. Ülemaailmne trend näitab selgelt, et just erinevad slotid on kõige populaarsemaks valikuks ning tihti sõltub kasiino enda valik samuti just mängude arvukusest ning tootjate valikust. Üldiselt need, kes mänguautomaate kord juba kõrgelt hindavad ka jäävad neid püsivamalt mängima ning seda väga erinevatel põhjustel.

Suur mängude valik

Esmane mis mängijate pilku just mänguautomaatide puhul püüab on reeglina suur mängude valik. Kui võrrelda kõiki panustamisvõimalusi, mida üks korralik online kasiino pakub, nagu näiteks spordiennustused, rulett, pokker, blackjack jne, on just mänguautomaatidel teiste mänguvõimalustega võrreldes kaugelt enam erinevaid mänge, mille vahel on võimalik valida. See pakub mängijale vaheldust ilma, et peaksid kasiinot või mängu ennast vahetama. Kui mäng ära tüütab valid lihtsalt teise mänguautomaadi ja keerutad edasi.

Suur potentsiaal väikese panusega

Teine aspekt, mis mängijaid väga köidab, on suur potentsiaal võrreldes panustega. Muidugi on tänapäeval võimalik ka pokkeriturniirilt suured auhinnarahad võita, kuid selleks pead lisaks väga heale mänguoskusele ka omajagu aega kulutama ning muidugi ise suuremate panustega riskima. Mänguautomaatide võidud on üldiselt küll tagasihoidlikumad, kuid seal on kaugelt enam potentsiaali väga väikeste panustega hiigelsuuri võite saada. Nii Eestis kui ka Soomes on näiteid, kus on mõne euro suurusese panusega miljoneid välja keerutatud ning seda just progressiivse jackpotiga mänguautomaadist. Just see võimalus ise, et paarist eurost on suurepärase õnne korral võimalik suur summa raha võita, on juba piisav aspekt, et rahvast slotte keerutama meelitada.

Online mänguautomaatide atraktiivsed boonused

Kolmas detail, mis mängijaid esmalt üldse just mänguautomaatide juurde meelitab ning neid ka rullikuid keerutamas hoiab on mänguautomaatidele pakutavad boonused. Kuna tegemist on tavaliselt kõige populaarsemate mängudega siis ilmselgelt on ka just mänguautomaatidele enim erinevaid boonuseid välja mõeldud ja tihtipeale neid ka pakutakse kasiinode poolt heldemalt, kui teisi boonuseid. Näiteks juhul kui tervitusboonuseks on tasuta spinnid ja tasuta mänguraha, siis pokkeris või spordiennustustes saad sa vaid mänguraha kasutada. Mänguautomaatides saad aga mõlemad boonuse pooled maksimaalselt ära kasutada. Atraktiivsetest boonustest hoolimata tasub igal juhul ning igas mängus kus on slotid, alati ettevaatlik olla. Alati tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult. Ei tasu kunagi tausta süvenemata ahvatlevatel boonustel end meelitada lasta, kuna tegemist on hasartmängureklaamiga ning hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.

Suurepärane viis igapäevastest tegevustest lõõgastumiseks

Tänapäeval on igal inimesel pidevalt kiire ja tegemist jagub igasse päeva. Nutitelefonid hoiavad meid pidevalt emotsioonide ja mõtete ringkäigus ning reaalset puhkust on seetõttu raske saavutada. Online mänguautomaate on näiteks aga väga lõõgastav mängida ka nutitelefonist, kuna online slotid on täiesti pingevabad mängud, kui rahaline panus välja arvata. Mis tähendab seda, et mängus ei pea mingeid imelisi strateegiaid välja mõtlema ega kombinatsioone teadma. Online mänguautomaatide mängimine laseb seega peal sõna otseses mõttes puhata ning see on miski, mida online kasiinos tihti otsitakse. Mänguautomaate pakkuvates kasiinodes on see variant alati kenasti olemas.

Mänguautomaatide
+ Plussid Mänguautomaadid on lihtsad Mänguautomaadid pakuvad suurepärast lõõgastumist Mänguautomaatidele pakutakse reeglina enim boonuseid
- Miinused Slotikad ei ole kuigi intensiivne mäng Tavalistel mänguautomaatidel ei ole võidud kõige suuremad Tegemist on puhtalt õnnemänguga

Päris rahaga vs tasuta mänguautomaadid

Mänguautomaatidel on tavaliselt variant mängida, kas päris raha eest või neid tasuta prooviks keerutada ning mõlemaid variante saab reeglina ka samades automaatides mängida. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et ilmselgelt on parim lahendus igal juhul online kasiinos ikka tasuta rahaga mängida, siis tegelikult on ka sellel oma pahupool. Mõlemal variandil omad head ning halvad küljed ning neil leidub hulgaliselt erinevusi, mis tähendab, et nende olemusega tasuks lähemalt tutvuda enne, kui mängima asud ning valiku tegema pead.

Slotimängud pärisrahaga

Päris rahale panustamise puhul on pahupooleks selgelt see, et oma päris raha peale mängides riskid ka sellest ilma jäämisega. Tegemist on ju siiski õnnemänguga kus kindlaid võite ei ole. Küll aga rakenduvad tavaliselt kõik mänguautomaatidele pakutavad boonused just sissemaksete korral, ehk ainult päris rahale panustades. Lisaks kui soovid mängides saadud võite ka päris rahas välja võtta, mitte vaid toredaid numbreid ekraanil vilkumas näha, siis ka selle jaoks on reeglina nõutud siiski päris panustega mängimine. Tasuta mängu proovides võib mäng küll võite uhkete numbritena kujutada, kuid seda ei maksta välja, kuna tegemist on tasuta prooviversiooniga.

Tasuta mänguautomaadid

Tasuta mänguautomaadid

Tasuta mänguautomaatide keerutamine aga ei ole sellest hoolimata kaugeltki halb variant. Esiteks annab see võimaluse nii kasiino keskkonda kui mängu ennast katsetada ja proovida enne, kui langetad otsuse sinna päriselt raha sisse maksta ning sellele panustama hakata. Lisaks pakub see mõnusat meelelahutust olukorras, kus sa ei soovigi päris rahalisi riske võtta vaid ainult aega veeta, seda kas olukorras, kus rahalised variandid pole hetkel kiita või näiteks vahepalaks peale mõnes teises mängus suurema kaotuse vastu võtmist. Kui näiteks pokkerilauas oma panuseid liialt julgelt asetad ning kaotad siis veidi meelelahutust ilma kaotusriskita võib olla just see mida hetkel vajad.

Lisaks tasuta demoversioonidele on aga ka võimalik online kasiinodes tasuta slotid ette võtta ning neid keerutada ilma oma rahaga panustamata, kuid sellest hoolimata päris rahalistele auhindadele. Seda võimaldavad erinevad kasiinode poolt pakutavad boonused nagu näiteks lisaprotsent mänguraha mis sinu sissemaksele lisaks antakse või hoopis tasuta keerutused mänguautomaatides. Kasiinodes on lihtsalt vaja kuidagi kliente meelitada ning mänge esile tõsta. Kuigi neid boonuseid antakse niisama on nendega mängimine võrdeline päris rahaga panustamisele, seega juhul kui õnnestub võita, saad ka võidu rahaliselt välja võtta. Küll aga lisanduvad tasuta boonustele reeglina erinevad lisatingimused nagu näiteks nõue võidusumma teatud arv kordi kasiinos läbi mängida enne võitude välja võtmist. Kuna see suurendab riski raha kaotada enne selle väljamakseni jõudmist, tasub kindlasti kasiinode valikul ka seda silmas pidada ning võrrelda, kus on madalaim boonustele rakendatav läbimängimise nõue, et saaksid reaalselt ka võite välja võtta.

Mänguautomaatide tüübid

Online mänguautomaadid on küll olemuselt lihtsad slotid, kuid nende valik ei pruugi lihtne olla. Mänguautomaatide puhul ei ole suur ja lai vaid ainult online kasiinodes pakutav mängude valik vaid ka automaate on mitut erinevat tüüpi, mille seast on võimalik valida. Selleks, et nende seast valimiseks neil üldse vahet teha, tasuks teada mis erinevused ja sarnasused neil esinevad ning millised on enamlevinud slotikate tüübid. See on igati väärt teadmine kuna erinevaid lisatingimusi ning detaile teadmata võidki oma panuseid keerutama jääda.

Klassikalised mänguautomaadid

Enamlevinud automaadid on klassikalist tüüpi slotikad. Sõna klassikaline viitab siinjuhul mänguautomaatide ajaloolisele taustale. Nimelt enne online kasiinode võidukäiku oli võimalik mänguautomaate keerutada päris kasiinodes või mõningal juhul ka näiteks kruiisilaevadel. Päris automaadid olid reeglina eranditult üles ehitatud kolmele rullikule, mida keerutades tuli võitmiseks kokku saada kolm samasugust sümbolit. Tänapäevased klassikalised slotid on täpselt samasugused, lihtsalt selle vahega, et kangi tõmbamise asemel klikid online kasiinos vastavale nupule ning mõningal juhul võib mängus kolme rulliku asemel ka näiteks hoopis teine arv rullikuid olla, näiteks neli või viis rullikut. Populaarseimad näited klassikalistest mänguautomaatidest on 777 ja Fruit Zen.

Video mänguautomaadid

Nagu nimigi ütleb on siin juhul pandud mängu loomisel rohkem rõhku sellele, et mäng meenutaks ka tavalisi videomänge, mitte vaid klassikalisi slotikaid. Ka selle mängu mehaanika on sarnane, keerutamiseks pead vaid nupule vajutama. Küll aga ei piirdu video mänguautomaadid vaid piiratud rullikutega, kus kombinatsioone luua, vaid lisaks on võimalik kokku saada erikombinatsioone, saavutada erinevaid tasemeid ning seda mitmel erineval rulliku real samaaegselt. Populaarseimad näited video mänguautomaatide mängudest on The Mask, Mega Moolah, Starburst ja Book of the Dead.

Progressiivsed mänguautomaadid

Kindlasti kõige ahvatlevam mänguautomaadi tüüp on vaieldamatult just progressiivsete jackpottidega mänguautomaadid. Tegemist on sisuliselt lihtsa mänguautomaadiga, kuid selle erinevusega, et tegemist ei ole kindlaks määratud auhinnafondiga millele mängida, vaid iga panusega jackpoti kogusumma kasvab. See tähendab, et summa, mida on võimalik võita võib lõpuks ulatuda kümnetesse miljonitesse ning kuigi võiduvõimalus on seda suurem, mida suurema panuse teed, on sellest hoolimata võimalik see megajackpot hea õnne korral ka vaid mõne eurose panusega endale saada. Ka siin Eestis on selliseid näiteid, kus paari euroga on end miljonäriks keerutatud. Kuna ilmselgelt soovib igaüks hiigelsuurt võitu saada on just progressiivsed mänguautomaadid ka kõige populaarsem valik. Parimad näited progressiivsetest mänguautomaatidest on Mega Moolah, Mega Fortune ja Hall of Gods.

Online Kasiinod

Kuidas mänguautomaadid töötavad

Mänguautomaatide toimimise põhimõtted on üpriski lihtsad. Selleks, et automaadis mängida pead vaid n-ö kangi tõmbama ning sellega rullikud pöörlema panema. Vastavalt automaadile, kus parasjagu mängid, on erinevad kombinatsioonid ja võimalused, mida rullikutelt tulemuseks võid saada ning nii mõnedki neist toovad endaga ka võiduvõimaluse. Millised on aga variandid ja millest oleneb võiduprotsent, on iga mängu puhul pisut erinev.

Tasuta keerutused mängudes

Paljud kasiinod pakuvad mänguautomaatides tasuta keerutusi. Seda pakutakse reeglina kas tervitusboonusena uuele kasutajale või lisapreemiaks sissemakse korral. Küll aga on sellisel moel saadavad tasuta keerutused reeglina mõeldud kindlale mänguautomaadile, ehk sa ei saa ise vabalt valida, millises mängus neid kulutad. Kuna selle abil saab suunata mängijaid väga konkreetseid mänge mängima, kasutatakse seda võimalust tihti ka turunduses, näiteks uue mänguautomaadi promomiseks.

Erisümbolid

Mänguautomaatides mängides avastad kiirelt, et mängudes esineb ka erinevaid erisümboleid. Reeglina esinevad nad video mänguautomaatides ning kui mängus õnnestub erisümbol saada saad kas lisapreemia, näiteks tasuta keerutused, või avaneb mängus boonusring. Võib olla on õnne ka neid ühes mängus korduvalt tabada ning paar tasuta spinni lisaks saada.See tähendab, et on võimalik mängida ka mitmel erineval tasemel ning slotid ise on igal juhul selle võrra tunduvalt interaktiivsemad.

Võitude väljamaksmine

Hea mänguõnne ning võitude korral tekib kindlasti varem või hiljem olukord, kus soovid oma saadud võidud rahaks teha ning võite välja võtta. Selleks tuleb suunduda kasiino kassasse, valida sobiv väljamakse meetod ning ülekanne kinnitada.

Küll aga on just mänguautomaatide puhul siin üks oluline erisus. Nimelt just mänguautomaaditele pakutakse enim erinevaid boonuseid ning muidugi tasub neist ka maksimumi võtta ning pakutavad hüved mängus ära kasutada. Küll aga rakendub enamus kasiinodes tasuta boonustele, näiteks tasuta spinnide kasutamisele, erinevad lisatingimused, millest populaarseim on läbimängimise nõue. See tähendab, et isegi kui sa võidad, ei saa sa oma raha lihtsalt välja võtta vaid pead selle enne kasiinos teatud arvu kordi läbi mängima. Kuna reeglina jääb see vahemiku 20-40 korda siis kipub juhtuma, et suudad võidetud summa hoopis mängides kaotada enne, kui selle välja võtmiseni jõuad.

Kui muidu ei ole Eesti ja välismaiste kasiinode puhul suurt erinevust juhul, kui mõlemad keskkonnad on korralikult litsentseeritud ja reguleeritud, lihtsalt erinevates riikides, siis väljamaksete osas on kaks suurt erisust siiski olemas. Esiteks tasub välismaiste kasiinode puhul alati veenduda, et sulle sobivad makselahendused on seal kenasti kättesaadavad ja võimalikud. Lihtsalt kõik välismaised keskkonnad ei paku tihtipeale neid võimalusi makseteks millega meie siin Eestis harjunud oleme. Seevastu on aga näiteks krüptorahade võimalused välismaistes kasiinodes tunduvalt laiemad. Kuigi krüptomaksed on ka Eestis tõusev trend ei ole enamik kasiinodest veel selliseid lahendusi võimaldama asunud. Kui sinu jaoks on just anonüümsus oluline, siis tasub eelistada krüptovaluutat.

Teiseks on suur erinevus võitude maksustamisel. Eesti online kasiinos on mänguautomaatidest saadava võiduga asi lihtne - kasiino maksab ise võidusummalt Eesti Maksu- ja Tolliametile tulumaksu ära ning sina selle pärast muretsema ei pea, vaid saad kätte võidusumma kogu ulatuses. Välismaise kasiino puhul tuleb sul aga ise võitudelt tulumaks maksta. Seda tuleb iga väiksemagi võidu puhul silmas pidada ja kohe ära teha kui soovid vältida segadust EMTAga ning ebameeldivat üllatust tuleva aasta hilistalvel tuludeklaratsiooni tehes. Silmas tasub pidada ka seda, et kuigi väiksemate võitude pealt ei pruugi see 20% tulumaksu nii suur summa tunduda siis suuremate võitude puhul teeb see siiski üpriski suure summa kokku. Näiteks Eesti üks suurimaid mänguautomaadi võite on olnud 7.2 miljonit eurot. Selle võidusumma pealt on tulumaks lausa 1.44 miljonit eurot. Sellises olukorras on ikka üüratu vahe, kas saad selle võidusumma Eesti kasiinos mängides ning selle 1.44 miljoni katmine pole sinu mure, või mängid välismaises kasiinos ning pead selle summa ise oma võidust maha lahutama ning EMTA'le üle kandma.

Sporditeemalised mänguautomaadid

Kõikide mänguautomaatide hulgast leidub tegelikult sobivaid variante ka neile, kes armastavad sporti. Muidugi ei ole tegemist niivõrd kaasa elatava elamusega, kui seda pakub spordiennustuste tegemine, kuid vähemalt teema on sama. Valikust võib leida mänguautomate nii sumo, jalgpalli, ralli kui ka teiste spordialade teemadel. Reeglina kasutatakse sel puhul rullikutel mängule vastavaid sümboleid ja logosid, kuid mängud ise toimivad siiski tavapärase video mänguautomaadi reeglite kohaselt.

Muud detailid

Mänguautomaatides on veel oluliseks detailiks võiduvõimaluste puhul teooreetiline tasuvus mängijale, ehk RTP. RTP on võiduvõimaluste protsent, mis võib olla igas kasiinos ja kohati ka mängude põhiselt erinev ning kuna slotid on puhtalt õnnepõhised mängud ning oskused edumaad ei anna, määrab slotikate puhul RTP täpselt ära, milline on võidu tõenäosus. Reeglina mida kõrgem on RTP protsent seda tõenäolisem on ka võiduvõimalus. Protsendid ise jäävad tavaliselt 89-98% vahemikku. Jagades mängust saadud võidu- ja käibenumbrid, saate ka ise määrata täpse ja tegeliku RTP. Oluline on aga arvesse võtta ka mängu volatiilsust, kuna see võimaldab teatud erisusi teoreetilisest RTP-st kõrgemal või madalamal. Erinevus on suurem, kui mõõdetud on vaid väiksemas arvus mänge, kuid mängumahtude suurenedes väheneb ka erinevus. Pärast suures arvus mängude läbimängimist peaks tegelik RTP olema teoreetilisele RTP-le väga lähedane või sellega võrdne.

Kõige populaarsemad mänguautomaadid Eestis

Nagu juba mainitud on mänguautomaadid üldiselt kõige populaarsemaks meelelahutusviisiks Eesti kasiino maastikul, kuid kuna nende seas on ka mängude enda valik silme eest kirjuks võtvalt rikkalik, siis võib nende seast valimine keerukaks osutuda. Valiku lihtsustamiseks tasub teada, millised on enim populaarsed mänguautomaadid Eestis.

Eestis on kindlasti kõige populaarsemaks valikuks progressiivsed mänguautomaadid nagu Mega Moolah ja Mega Fortune. Selle suure populaarsuse taga peitub kindlasti just tõsiasi, et progressiivsete automaatide puhul on võimalik väga väikese panusega suure õnne korral tohutu võit saada. Aastatel 2020 ja 2021 võitsid Eestis kaks noormeest just Mega Moolah mängus suured summad, vastavalt 6,5 miljonit eurot ning 7,2 miljonit eurot. Tasub ka ära märkida, et mõlemal juhul oli panuseks vaid 3,75 eurot. Selline võidusumma on pea kaks miljonit korda suurem, kui esialgne panus. Kuna ükski teine kasiino mäng nii madalate panustega ehk madala riskiga raha kaotada nii suuri võite ei paku, on see selge, miks eestlased just progressiivsetele jackpottidele armastavad panuseid teha.

Mänguautomaatide boonused

Mänguautomaatide boonused

Hoolimata sellest millist tüüpi mänguautomaati eelistad, igal juhul tasub lahkelt vastu võtta ja ära kasutada ka mänguautomaatide mängimiseks tehtavad boonuspakkumised. Kuna tegemist on kõige populaarsema rubriigiga kasiinode seas, leidub ka just slotikaboonuseid kõige rohkem. Jagatavad boonused on loomult erinevad ning neid leidub pakkumiste seas tavaliselt mitut tüüpi. Siiski tutvuge alati hoolikalt reeglitega ja käituge vastutustundlikult. Ei tasu kunagi tausta süvenemata ahvatlevatel boonustel end meelitada lasta, kuna tegemist on hasartmängureklaamiga ning hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.

Tasuta keerutused

Enim pakutavaks boonuseks online kasiinodes on tasuta spinnid ehk keerutused. Tasuta spinne jagatakse nii tervitusboonuseks kui ka erinevate kampaaniate raames, näiteks konkreetse mänguautomaadi esile toomiseks. Kuna tasuta spinnid kehtivad reeglina vaid kindla mängu puhul siis see on ideaalne variant uue mängu turunduseks. Reeglina jagatakse tasuta spinne 20-100 vahemikus ning pea alati rakenduvad nende kasutamisele ka erinevad lisatingimused nagu näiteks läbimängimise nõuded.

Cashback

Cashback ehk raha tagasi boonus on reeglina pigem lojaalsusprogrammi kuuluv premeerimise vahend. Cashback süsteem ise toimib nii, et sulle määratakse teatud protsent mis arvestatakse igast sinu tehtud panusest ning kantakse sulle järgmisel päeval mängurahana tagasi, et saaksid taas panustada. Näiteks, kui sinu cashbacki protsent on 5% ning teed panuseid kokku 200 euro eest, saad järgmisel päeval 10 euro eest tasuta mänguraha tagasi oma kontole. Cashbacki tavapäraselt uutele kasutajatele kohe ei pakuta kuid leidub ka erandlike kasiinosid, kes seda siiski teevad. Kui leiad kasiino kes seda kohe ka uuele kasutajale pakub siis tasub kindlasti antud võimalust kasutada.

Tervitusboonus

Tervituseks mõeldud boonus on loodud eranditult uutele kasutajatele. Seda kasutatakse aktiivselt uute klientide ja mängijate meelitamiseks ning see on selleks otstarbeks ka üks mõjukamaid vahendeid. Kellele ei meeldiks tasuta võimalused ja preemiad? Reeglina on tervitusboonuseks kas tasuta spinnid või tasuta mänguraha, mõningal juhul ka mõlemad korraga. Igal juhul on mänguautomaadid ainus mäng, kus saad mõlemast variandist, ka tasuta spinnide valikust, maksimumi võtta.

Sissemakseboonus

Sissemaksete põhjal makstav boonus on samuti Eesti kasiinodes väga tüüpiline pakkumine ning ka seda saab mänguautomaatide keerutamiseks hästi ära kasutada. Seda rakendatakse tihtipeale tervitusboonuse osana, kuid osad online kasiinod pakuvad seda võimalust siiski juba varem loodud kontodele. Sissemakseboonus ise tähendab seda, et kasiino annab sulle teatud protsendi sinu sisse maksud summast peale tasuta mängurahana. Reeglina jääb see protsent vahemiku 50-200%.

Mänguautomaatide ajalugu

Mänguautomaatide ajalugu

Tänapäevase klassikalise mänguautomaadi eelkäija loodi juba 1891. aastal Brooklynis. See oli olemuselt väga lihtne aparaat mis sisaldas viite rullikut, millele oli omakorda viiskümmend erinevat mängukaarti kinnitatud. Esialgne mänguautomaadi mäng oli pokker ning masinat võites oli võimalik auhinnaks saada mida iganes selles baaris parasjagu pakuti, kus sa mängima asusid. Populaarne auhind oli näiteks tubakas. Masinas oli 50 kaarti tavapärase 52 asemel, kuna kaardipakist eemaldati kaks kaarti eesmärgiga vähendada mängija võimalust kuningliku mastirea saamiseks. Juba esialgne mänguautomaat osutus üle mõistuse populaarseks ja seega proovisid pea kõik baarid USAs neid ka enda asutusse saada.

Kuna aga esialgne masin toimis pokkerimängu põhiselt ning seal on väga palju erinevaid võidukombinatsioon, osutus sellise masina loomine, mis võite automaatselt väljastaks, ülimalt keeruliseks. Seda just seetõttu, et auhindade puhul tuli arvestada kõiki võimalikke kombinatsioone ning nende tugevust võrreldes üksteisega. 19. sajandi lõpus töötati aga California osariigis välja kordades lihtsama süsteemiga kolmel rullikul toimiv aparaat, mis kasutas kaardipaki asemel viite erinevat sümbolit: teemant, hobuseraud, süda, labidas ja kelluke. Selline kaartide asendamine sümbolitega vähendas oluliselt võiduvõimaluste lugemise keerukust ning võimaldas omakorda automaatse ja tõhusa väljamaksete süsteemi loomist. 1963. aastal töötati välja esimene täielikult elektrilise mehhanismiga mänguautomaat, mis kandis nime Money Honey. See oli esimene mänguautomaat, mis võimaldas kuni 500 mündi korraga automaatselt väljastamist võidu korral, seega oli tegemist suure edusammuga mänguautomaatide ajaloos, millega saavutati elektrooniliste mängu mehhanismide tugev ülekaal antud valdkonnas.

Sealt edasi 1978. aastal lõi Las Vegases asuv Fortune Coin Co ettevõte esimese video mänguautomaadi ja 1990’ndatel koos kiire ja tormilise interneti arenguga loodi ka esimene online kasiino. Online kasiinode turule toomine tõi hasartmängud oluliselt lähemale just tavainimestele. Kui enne seda oli kasiinosaalis panustamine põhiliselt jõukate inimeste pärusmaa siis võimalus oma kodu mugavuses ja ka väiksemate panustega mängida tegi mängimise tavalise inimese jaoks oluliselt mugavamaks ja sobivamaks.

Lähiajaloos toimunud maailma tempokas areng mobiilsuse suunas on online kasiinod ja mänguautomaadid omakorda veelgi käepärasemaks muutnud ning tänu sellele on just veebikasiinodes pakutavad slotikad võrreldes klassikaliste füüsiliste aparaatidega kindlalt võiduajamise võitnud, kuna sellel on lisaks mugavusele ka teisi hüvesid, nagu näiteks mängude kättesaadavus klientidele, suurem RTP on reeglina mängudele rakendatud ja automaatidel on madalam sisseostuhind kasiino enda jaoks, kuna kasiino ei pea reaalset aparaati ostma vaid lihtsalt saama õiguse slotid ka enda keskkonda üles panna.

Author image
autor
Ana Jaansalu E-post

Ma olen kirjutamisega tegelenud tänaseks juba 11 aastat ja viimased paar aastad olen spetsialiseerunud iGamingu sisule, sest see on lihtsalt väga põnev teema, millest kirjutada – igas mängus või mängusaidis on alati miskit uut. Mulle meeldib erinevaid saite testida ja tõeliselt hinnata, mida neil pakkuda on ja kui kliendisõbralik konkreetne leht on, sest hea hasartmängusaidi külastamise peamine põhjus on alati just meelelahutus ja võimalus end muretult tunda.